Сейнт Джонс превъзхождат от номер 1 на UConn през второто полувреме, докато борбите продължават
New York Post | 2024-02-03 | 21:44:04

В един ден, когато беше необходимо най-доброто от Сейнт Джонс, то не се доближи.

Не в защита. Не на линията за наказателно хвърляне.

Със сигурност не в печелившото време.

Тъй като мачът беше готов за победи през второто полувреме, най-високо класираният Кънектикът надмина Сейнт Джонс.

Нямаше открояващ се нападател Алекс Карабан (глезен), а центърът Донован Клингън не беше фактор поради проблеми с фаул, но това нямаше значение.

Хъски надделяха над Джони след полувремето и стигнаха до победа със 77-64 в разпродадената градина.

Св. John’s вече загуби пет от последните си шест игри и е без особена победа, като шансовете за такава намаляват.

Кънектикът игра като по-отчаяния отбор въпреки високото си класиране.

Изпревари Сейнт Джонс с 15 и задържа Джони без отбелязани тройки след полувремето.

Динамичното трио от Кам Спенсър, Тристен Нютън и Стефон Касъл взеха общо 59 точки.

Св. Междувременно Джон има само шест точки и четири борби от центъра Джоел Сориано.

Данис Дженкинс имаше 19 точки, но само шест след полувремето.

Ударите за 3 точки (28,6 процента) и стрелбата от наказателни удари (66,7) на Red Storm останаха слаби.

Първото полувреме беше равностойно.

Кънектикът започна бързо, повеждайки с 14-5.

Св. Джон отговори с удължен изблик 22-8.

Беше игра с една точка на почивката, конфронтацията там за вземане.

Дженинс беше най-добрият играч на паркета през първите 20 минути, като вкара три тройки и отбеляза 13 точки.

Джони обаче бяха с минус пет на стъклото и бяха по-добри от боя с шест.

Алейн им даде късен тласък с чифт дълги скокове, изпращайки ги в пауза с тясна преднина.

Кънектикът започна да поема контрола в средата на първото полувреме, нанизвайки серия от 8-0 и силният контингент от фенове на Хъски започна да се чува.

Крис Ледлъм получи четвъртия си фаул и пасивът беше седем с 12:04 до края.

Св. Треньорът на Джон Рик Питино се върна при Сориано и той отговори с така необходимата игра за три точки.